مجله تفریحی | فال٬ عکس٬ اس ام اس
کیف آلوما والت اصل (Aluma Wallet)

dadaaaaa

کیف آلوما والت با شعار ((راه حلی برای یک مشکل بزرگ)) به بازار عرضه شده است! این کیف که از جنس آلومینیوم ساخته شده است، بسیار سبک و کوچک اما در عین حال فوق العاده جا دار می باشد.
با استفاده از آلوما والت میتوانید کارت های عابر بانک، کارت های شناسایی و همچنین اسکناس های خود را به راحتی هرچه تمام تر حمل کنید. از ویژگی های این کیف قابل شستشو و ضد ضربه بودن آن و همچنین مقاوم بودن آن در برابر نفوذ امواج و حفظ سلامت کارت سوخت و کارت بانکی شما می باشد که این مزایا باعث شده است آلوما ولت از سایر محصولات هم رده خود متمایز باشد.
قيمت شکسته شد! فقط : 19000 تـومان
15000 تومان
آفر ویژه: 12000 تومان!

kharid

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان کدامند؟

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان کدامند؟

در این مطلب شما عزیزان را با بزرگ ترین و غول پیکرترین ماهیان دنیا آشنا می کنیم پس با ما همراه شوید.

1- آراپیما

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان کدامند؟

یک شناگر وارد آکواریوم بزرگی در شهر مانواس برزیل شده که یک ماهی آراپیمای بالغ در آن نگهداری می‌شود. این غول آمریکای جنوبی که در برزیل pirarucu و در شیلی piache نامیده می‌شود، یکی از بزرگترین ماهیان آب شیرین در دنیا است. طول برخی از آن ها به بیش از 3 متر و وزنشان به 180 کیلوگرم می‌رسد. با توجه به حجم ماهیگیری صنعتی در دنیا، ماهیانی به این بزرگی واقعا نادر هستند. آراپیما موضوع  چندین پروژه حفاظت از محیط زیست در آمریکای جنوبی است، که شامل چندین منطقه ماهی‌گیری ممنوع و محدودیت در ماهی‌گیری می‌شود.

2-پاروماهی خشک شده

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

در این تصویر جهانگردانی از کنار یک پاروماهی خشک شده در معرض نمایش در موسسه پژوهش‌های ماهیان رود یانگ‌تسه در جینگژوی چین می‌گذرند. این گونه به شدت در معرض خطر در رود یانگ تسه چین زندگی می‌کند و مدعی عنوان بزرگ‌ترین ماهی آب شیرین جهان است. بدبختانه، ماهیگیری بی‌رویه و ساخت سدها، اثر شدیدا منفی بر تعداد این ماهیان گذارده‌اند. از سال 2003/1382 به این سو، حتی یک پاروماهی هم در طبیعت مشاهده نشده است، و دانشمندان نگران این هستند که این گونه عملا منقرض شده باشد.

3- سگ ماهی چینی

بزرگ‌ ترین ماهیان رودخانه‌ای جهان +عکس

یک جفت سگ ماهی چینی در حال شنا در آکواریوم شهر پکن چین هستند. این لویاتان آب شیرین که می‌تواند تا 5 متر رشد کند، یکی از بزرگ‌ترین گونه‌های ماهیان خاویاری در جهان است. سد سازی در چین منجر به کاهش تعداد آنها شده و این گونه را وارد فهرست گونه‌های در معرض خطر کرده است.

4- ماهی خاردار غول آسا

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

یک پسر بچه عکسی یادگاری را در کنار یک ماهی خاردار غول آسا گرفته است، آن هم در ساحل رود تونلی ساپ در نزدیکی پنوم‌پن کامبوج. این ماهی که در تور ماهی‌گیران محلی گیر کرده بود، در جریان یک تحقیق بر روی گونه‌های بزرگ ماهیان آب شیرین در حوزه رود مکونگ، علامت زده شد و دوباره در رودخانه رها شد. گفته می‌شود که بزرگ‌ترین ماهی از این نوع که تا کنون صید شده است، طولی برابر با 3 متر و وزنی برابر با 300 کیلوگرم داشته است، ولی امروزه ماهیانی با نصف طول این ماهی هم بسیار نادر هستند.

5- شکار ماهی خاردار

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

یک مرد کامبوجی که به داخل رود تونلی ساپ در نزدیکی پنوم‌پن رفته و به یک ماهی خاردار غول آسا زل زده و برایش ادا در می‌آورد. ماهی‌گیران این رودخانه، هر ساله چیزی بین 5 تا 10 تا از این ماهی‌ها می‌گیرند، امری که این منطقه را تبدیل به یکی از آخرین جاهایی در دنیا کرده که می‌توان ماهیانی به این بزرگی را در آن دید.

6- بچه سفره ماهی

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

مردی، یک بچه سفره ماهی را که توسط ماهیگیران محلی رودخانه بانپاکونگ در نزدیکی بانکوک تایلند شکار شده، در دست گرفته است. طول بدن سفره ماهی مادر می‌تواند تا 4 متر برسد و وزن ان هم بین 90 تا 140 کیلوگرم است. دانشمندان امیدوارند که وجود یک بچه و مادر باردار او به این معنی باشد که این رودخانه می‌تواند مامن امنی برای این گونه در معرض خطر باشد.

7- سفره ماهی غول پیکر

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

متخصصان ماهی‌ها بر این باورند که سفره ماهی غول پیکر، مانند این یکی که در رود مکونگ تایلند مشاهده شده است، بزرگ‌ترین گونه آب شیرین در جهان است. طول بدن این یکی تقریبا 4 متر بود.

8- سگ ماهی دریاچه

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

سگ ماهی که روزگاری به وفور در دریاچه‌های بزرگ امریکای شمالی و رود می‌سی‌سی‌پی یافت می‌شد، در حال ناپدید شدن است. این هیولاهای آب شیرین، که بزرگ‌ترین ماهی‌های این قاره هستند، عمری بسیار طولانی دارند. طبق تحقیقات دانشمندان، یک ماهی دو متری که در سال 1953/1332 در کانادا صید شد، 152 سال عمر داشت.

9- گربه ماهی غول پیکر

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

گربه ماهی  مکونگ، یکی از بزرگ‌ترین ماهی‌ها در دنیا است، درست مانند این یکی که کف قایق ماهیگیر افتاده و طول بدنش به 3 متر و وزنش به 300 کیلوگرم می‌رسد. این گونه گربه ماهی شدیدا در خطر انقراض، از شکار بیش از حد، ساخت سدها و نابودی زیست بوم خود رنج می‌برد.

10- گربه ماهی غول پیکر مکونگ

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

یک مرد کامبوجی که در حال تماشای یک گربه ماهی غول پیکر در داخل رودخانه تونلی ساپ است. این نمونه که 230 کیلوگرم وزن داشت، در تور ماهیگیران افتاده بود، که بعدا آن را آزاد کردند.

11- گربه ماهی رودخانه‌ای

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

دو پسر بچه که دو گربه ماهی رودخانه‌ای را روی دوش انداخته و با خود می‌برند. این ماهی که روزگاری یکی از غذاهای اصلی کامبوجی‌ها بود، در 20 سال اخیر نزدیک به 90 درصد جمعیت خود را از دست داده است.

12- قزل آلای غول پیکر اوراسیا

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

قزل آلای غول پیکر اوراسیا، که تایمن هم نامیده می‌شود، به خاطر سیری ناپذیری خود مشهور است. این ماهی تقریبا هر چیزی را می‌خورد، از ماهیان دیگر گرفته تا اردک‌ها و موش‌های آبی. علت مرگ این ماهی 1.5 متری در ساحل رود اگور در شمال مغولستان، این بود که یک قربانی یک متری هم نوع خود را خورده بود که در گلویش گیر کرد و او را خفه کرد.

13- تخم قزل آلا

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

ماهیان قزل آلای اوراسیا، تخم خود را در لانه‌ای می‌گذارند که رد نامیده می‌شود، و در بستر رودهای روان حفر می‌شود. بچه‌های این ماهی باید از شکارچیان مختلفی فرار کنند، ولی انواع بالغ این گونه، که می توانند تا دو متر هم رشد کنند، سلاطین رودخانه هستند.

14- سر تایمن

بزرگ‌ ترین ماهیان جهان

تایمن، بزرگ‌ترین ماهی سالمون دنیا است. برخی از این ماهی‌ها به طول 2 متر و وزن 100 کیلوگرم می رسند. این ماهی که روزگاری در کل روسیه، مغولستان و چین پیدا می‌شد، در تقریبا کل زیست بوم خود، از نابودی زیست بوم و شکار بیش از حد رنج می‌برد.

بخش مطالب جالب و خواندنی تفریحی.کام

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر این صورت می توانید از فرم تماس استفاده نمایید. نظراتی که حاوی الفاظ زشت ، تبلیغات ، سیاسی ، توهین آمیز ، اسپم و ... به اشخاص باشند ، منتشر نخواهند شد. برای پاسداشت زبان فارسی و احترام به کاربران ، فارسی تایپ نموده و از فینگلیش نویسی خودداری کنید.

چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

 چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

این چراغ خواب با داشتن طرح عروسکی و جنس نرم و لطیف می تونه اسباب بازی عالی برای کودک شما باشه. ۴ دکمه روی لاک، لاک پشت قرار داره که کار اون ها خاموش و روشن شدن چراغ، تغییر رنگ های چراغ ، کم و زیاد شدن نور و تغییر ملودیه. این دستگاه هم با سه عدد باتری قلمی کار می کنه.

خیلی از بچه ها بخاطر ترس از تاریکی، با اتاق خوابشون مشکل دارند و برای همین هر شب موقع خواب کلی اعصاب بزرگتر ها خورد می کنند تا بالاخره خوابشون ببره.

عملکرد ها: - تابش صدها ستاره و ماه بر روی دیوار در تنوع چهار رنگ تابش ( قرمز، نارنجی، سبز، آبی ) - پخش موزیک ملایم و زیبا مناسب برای خواب کودکان و نوزادان ( شامل 4 ملودی )

قيمت فقط : 63000 تـومان

kharid