مجله تفریحی | فال٬ عکس٬ اس ام اس
کیف آلوما والت اصل (Aluma Wallet)

dadaaaaa

کیف آلوما والت با شعار ((راه حلی برای یک مشکل بزرگ)) به بازار عرضه شده است! این کیف که از جنس آلومینیوم ساخته شده است، بسیار سبک و کوچک اما در عین حال فوق العاده جا دار می باشد.
با استفاده از آلوما والت میتوانید کارت های عابر بانک، کارت های شناسایی و همچنین اسکناس های خود را به راحتی هرچه تمام تر حمل کنید. از ویژگی های این کیف قابل شستشو و ضد ضربه بودن آن و همچنین مقاوم بودن آن در برابر نفوذ امواج و حفظ سلامت کارت سوخت و کارت بانکی شما می باشد که این مزایا باعث شده است آلوما ولت از سایر محصولات هم رده خود متمایز باشد.
قيمت شکسته شد! فقط : 19000 تـومان
15000 تومان
آفر ویژه: 12000 تومان!

kharid

رایج ترین دلیل ایجاد لک و پیس صورت

مصرف بعضی دارو‌ها از قبیل کلرپرومازین، دی پنیسیلامین، هیدانتوئین، داروهای ضد مالاریا و داروهای ضد سرطان باعث ایجاد لک به اشکال گوناگون به همراه علائم دیگر می‌شوند. مصرف طولانی مدت قرص ماینوسیکلین در درمان جوش و غرور جوانی، باعث تیرگی پوست در نواحی جوش‌های ملتهب و قرمز می‌شود.

● ملاسما یا لک حاملگی:
ملاسما یکی از شایع‌ترین علل ایجاد لک صورت است و اغلب در خانم‌های مراجعه کننده برای درمان لک صورت دیده می‌شود که یک لک اکتسابی قهوه‌ای رنگ است که به صورت آهسته به وجود می‌آید.

به دلیل اینکه این لک‌ها بیشتر در زنان حامله ظاهر می‌شود یا عود می‌کند، به لک‌های حاملگی شهرت دارد، ولی می‌تواند در خانم‌های مجرد و به ندرت در مردان نیز دیده شود. این لک‌ها بیشتر در گونه‌ها، پیشانی و چانه دیده می‌شود و در افراد سبزه مشخص است.
تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمان ناپدید می‌شود، اما ممکن است برای ماه‌ها یا سال‌ها باقی بماند. این نوع لک صورت ممکن است بدون علت مشخص یا به صورت خانوادگی، مخصوصا در افرادی که حتی در تماس با نور آفتاب خفیف تیره می‌شوند، دیده شود.

به گزارش سلامت نیوز بعضی خانم‌ها متوجه می‌شوند که درست قبل از قاعدگی، لک‌ها واضح‌تر می‌شود. ملاسما یا لک حاملگی به طور شایع در خانم‌هایی که قرص ضد بارداری مصرف می‌کنند، دیده می‌شود که در تماس با نور آشکار‌تر می‌شود.
این خانم‌ها هنگامی که حامله شوند، همین لک را پیدا می‌کنند. زمان زیادی طول می‌کشد تا پس از قطع قرص ضد حاملگی، این لک بر طرف شود و یا ممکن است که هرگز به طور کامل برطرف نشود.

● کک مک یا فرکل (FRECKLE):
کک و مک بیشتر در افراد با پوست روشن، موهای قرمز یا بلوند و چشمان آبی دیده می‌شود و از سن ۵ سالگی شروع می‌شود که به صورت لک‌های کوچک قهوه‌ای روشن، در مناطق باز بدن مثل صورت، شانه و پشت دیده می‌شود.

در تابستان تعداد، اندازه و عمق کک مک افزایش می‌یابد و در زمستان کوچک‌تر، روشن‌تر و کم تعداد‌تر می‌شود. این نوع پیگمانتاسیون ممکن است از نظر زیبایی آزار دهنده باشد، ولی خطری ندارد.

در افراد مبتلا به فرکل، شیوع خال‌های بدن افزایش می‌یابد. کک مک‌هایی که در سنین پایین شروع می‌شود و در زمستان هم باقی می‌ماند، بایستی حتما توسط پزشک بررسی گردد.

● لک‌های پیری:
این لک‌ها در اثر تماس حاد یا مزمن با نور آفتاب و افزایش سن بوجود می‌آید. معمولا لک‌های قهوه‌ای رنگ مسطح به اندازهٔ یک سانتی متر یا بیشتر که روی صورت و پشت دست‌ها، در سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی شروع می‌شود و با افزایش سن گسترده‌تر، پررنگ‌تر و با تعداد بیشتر نمایان می‌شوند.

هر چند در نمونه برداری تغییرات بدخیمی ندارند، ولی می‌توانند در سال‌های بعد تبدیل به ضایعات بدخیم شوند. لذا بایستی درمان شوند.

● لک‌های ناشی از سوء تغذیه و کمبود ویتامین:
این لک‌ها در اثر کمبود ویتامین B۱۲ اتفاق افتاده و در نژادهای با پوست تیره شایع‌تر است. این لک‌ها ظاهر لکه لکه دارند.

در اثر کمبود ویتامین A این لک‌ها گسترده بوده و همراه با برجستگی‌های شبیه پوست مرغ ظاهر می‌شود. همچنین در کمبود اسید فولیک، کمبود اسید اسکوربیک (ویتامین C) و در انواع کم خونی‌ها نیز لک‌های مشابه دیده می‌شود.

● لک در اثر مصرف بعضی دارو‌ها:
مصرف بعضی دارو‌ها از قبیل کلرپرومازین، دی پنیسیلامین، هیدانتوئین، داروهای ضد مالاریا و داروهای ضد سرطان باعث ایجاد لک به اشکال گوناگون به همراه علائم دیگر می‌شوند. مصرف طولانی مدت قرص ماینوسیکلین در درمان جوش و غرور جوانی، باعث تیرگی پوست در نواحی جوش‌های ملتهب و قرمز می‌شود.

● لک ناشی از التهاب پوست:
این نوع لک پس از التهاب‌های پوستی در اثر بیماری‌هایی مثل لیکن پلان (بیماری التهابی پوست و دهان)، لوپوس اریتماتویا (بیماری التهابی بافت همبند پوست)، بعد از سوختگی پوست در اثر آفتاب سوختگی یا سوختگی خفیف با عوامل دیگر، جوش غرور جوانی دست کاری شده، سائیدن پوست برای برطرف کردن اسکار (جای زخم) و فرو رفتگی پوست در‌‌ همان محل ایجاد می‌شود.

این لک‌ها در نژادهای تیره و افراد سبزه شایع‌تر است و بیشتر در نواحی باز بدن مثل صورت رخ می‌دهد. همچنین ضربه به پوست، محکم کشیدن کیسه و لیف زبر در حمام یا مالش پوست ران‌ها روی یکدیگر هنگام راه رفتن در افراد چاق، می‌تواند باعث ایجاد لک در‌‌ همان محل شود.

● لک ناشی از بیماری‌ها:
لک در اثر بیماری‌هایی مثل آسم، نارسایی کبدی و کلیوی که در زمان حملات آسماتیک، تیرگی منتشر پوست برای سه تا چهار روز ممکن است وجود داشته باشد.
همچنین در روماتیسم و نارسایی کلیه و سیروز کبدی و بعضی بیماری‌های دیگر تیرگی گستردهٔ پوست دیده می‌شود.

● لک‌هایی با علل متفرقه:
سایر علل ایجاد لک‌های تیرهٔ پوست شامل: ملانیسم یا لک ارثی منتشر بدن؛ لک اطراف دهان؛ لک اطراف چشم و لک‌های کوچک قهوه‌ای در نقاط مختلف بدن است که می‌تواند همراه یا بدون علایم دیگر باشند.

عطر‌ها و ادوکلن‌هایی که حاوی ۵- متوکسی پورالن و برگاموت هستند، اگر پس از استعمال روی پوست در معرض نور آفتاب قرار گیرند، باعث لک‌های تیره در پشت گوش، گردن و صورت می‌شوند.

لک‌های شغلی نیز در اثر تماس با ترکیبات حاوی تار مانند آسفالت و روغن‌های معدنی، و تماس با نور آفتاب به وجود می‌آیند.

علل زیاد دیگری نیز در ایجاد لک روی صورت و بدن موثرند که به دلیل نادر بودن، ذکر آن‌ها ضروری نیست، ولی حتما بایستی توسط پزشک در موقع مراجعه مد نظر قرار گیرد.

● درمان لک‌های قرمز
لک‌های تیرهٔ پوست،‌‌ همان طوری که گفته شد، علل مختلفی دارند که بایستی بعد از بررسی علمی علت، معاینهٔ دقیق و گرفتن شرح حال از بیمار، و بعضی مواقع پس از انجام آزمایشات و حتی تکه برداری از پوست، درمان شوند.

گاهی افراد غیرمتخصص یا آرایشگاه‌ها، برای درمان لک صورت، یک یا چند نوع کرم ضد لک را بدون توجه به علت آن تجویز می‌کنند. بعضی از این دارو‌ها تحت عنوان داروهای گیاهی، ممکن است حاوی ترکیباتی باشند که در دراز مدت برای پوست وضعیتی بوجود می‌آورند که حتی توسط متخصصین پوست هم غیر قابل درمان شوند.

روش‌های متعددی برای درمان لک صورت وجود دارد که پزشک پس از بررسی‌های اولیه، از آن‌ها استفاده می‌کند.

استفاده از داروهای موضعی مثل هیدروکسین، تره سنیونین، اسیدهای آلفا هیدروکسی، اسید کوجیک، اسید آزلاتیک و کراترکسی‌ها مثل اسید ساسبک، اسید لاکتیک؛ و نیز روش‌های درمانی مانند پلیگیک‌های شیمیایی مثل TCA، فنول، محلول جس‌تر و پا ارم بریزن، کو‌تر کرایو؛ و به کارگیری لیزرهای اربیوم یاک، لیزر CO۲ و لیزر روبی مواردی هستند که پزشک با توجه به وضعیت بیمار، نوع لک و علت آن، برای درمان از آن‌ها استفاده می‌کند.

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر این صورت می توانید از فرم تماس استفاده نمایید. نظراتی که حاوی الفاظ زشت ، تبلیغات ، سیاسی ، توهین آمیز ، اسپم و ... به اشخاص باشند ، منتشر نخواهند شد. برای پاسداشت زبان فارسی و احترام به کاربران ، فارسی تایپ نموده و از فینگلیش نویسی خودداری کنید.

چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

 چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

این چراغ خواب با داشتن طرح عروسکی و جنس نرم و لطیف می تونه اسباب بازی عالی برای کودک شما باشه. ۴ دکمه روی لاک، لاک پشت قرار داره که کار اون ها خاموش و روشن شدن چراغ، تغییر رنگ های چراغ ، کم و زیاد شدن نور و تغییر ملودیه. این دستگاه هم با سه عدد باتری قلمی کار می کنه.

خیلی از بچه ها بخاطر ترس از تاریکی، با اتاق خوابشون مشکل دارند و برای همین هر شب موقع خواب کلی اعصاب بزرگتر ها خورد می کنند تا بالاخره خوابشون ببره.

عملکرد ها: - تابش صدها ستاره و ماه بر روی دیوار در تنوع چهار رنگ تابش ( قرمز، نارنجی، سبز، آبی ) - پخش موزیک ملایم و زیبا مناسب برای خواب کودکان و نوزادان ( شامل 4 ملودی )

قيمت فقط : 63000 تـومان

kharid