مجله تفریحی | فال٬ عکس٬ اس ام اس
کیف آلوما والت اصل (Aluma Wallet)

dadaaaaa

کیف آلوما والت با شعار ((راه حلی برای یک مشکل بزرگ)) به بازار عرضه شده است! این کیف که از جنس آلومینیوم ساخته شده است، بسیار سبک و کوچک اما در عین حال فوق العاده جا دار می باشد.
با استفاده از آلوما والت میتوانید کارت های عابر بانک، کارت های شناسایی و همچنین اسکناس های خود را به راحتی هرچه تمام تر حمل کنید. از ویژگی های این کیف قابل شستشو و ضد ضربه بودن آن و همچنین مقاوم بودن آن در برابر نفوذ امواج و حفظ سلامت کارت سوخت و کارت بانکی شما می باشد که این مزایا باعث شده است آلوما ولت از سایر محصولات هم رده خود متمایز باشد.
قيمت شکسته شد! فقط : 19000 تـومان
15000 تومان
آفر ویژه: 12000 تومان!

kharid

نقش اساسی زنان آمریکایی در ساخت اولین بمب اتمی+عکس

اولین بمب اتمی

نقش اساسی  زنان آمریکایی در ساخت اولین بمب اتمی+عکس

عملیات ساخت اولین بمب هسته ای جهان به پروژ منهتن معروف است که تعداد زیادی از زنان و دختران آمریکایی در اجرای آن نقش مستقیم و مؤثری داشته‌اند. این پروژه دو ماه پس از نامه انشتین به روزولت درباره امکان ساخت بمب های قدرتمند جدید کلید خورد و در سال 1942 لسلی گرووز، یک ژنرال دیوانه، جاه طلب، بی رحم و از خودراضی اجرای آن را بر عهده گرفت.

 

برای ساخت اولین بمب اتمی یک شهر مخفی به کمک ارتش به سرعت ساخته شد و برای این کار زمینهایی از 3 هزار نفر از مردم محلی به زور یا به میلشان خریده شد و ساخت ساختمانهای عظیم پروژه و اعزام کارگران که عموما زنان و مردان جوان بودند به شکلی کاملا مخفیانه آغاز گردید.

اولین بمب هسته ای جهان

برای کارگران امکانات بسیاری فراهم شده بود از سینما و کلوپ تفریحی تا مکانهای ورزشی و همه اینها در فاصله چند ماه پیش آمده بود تا دره دور از دسترس اوک ریج به محل اجرای پروژه مخفی و حیاتی ارتش آمریکا در بحبوحه جنگ جهانی دوم تبدیل شود. هزاران دختری که در این پروژه به کار گرفته شده بودند به طور مداوم و در شیفت هایی که شبانه روز ادامه داشت مسئول چک کردن عقربه هایی بودند که وضعیت غنی شدن اورانیوم را نشان می داد. آنها هشت ماه بی آنکه بدانند چه کار می کنند و بی آنکه حق داشته باشند تا درباره کار خود با بقیه حرف بزنند یا سؤالی بپرسند در سکوت کامل به کارشان ادامه دادند.

 

سالن های بزرگ ساختمان های عظیم پروژه پر از دختران دبیرستانی بود که موظف بودند مراقب باشند عقربه های جلوی چشمشان از 10 جلوتر نرود و دخترهای دانشگاهی که بر کار دخترهای دبیرستانی نظارت می کردند.

 

سرانجام به کمک کارگرانی که چیزی نمی دانستند و نمی پرسیدند ( پسر کوچک) بمبی که روی هیروشیما افتاد و ( مرد چاق ) بمبی که روی ناکازاکی افتاد، دو بمب اورانیومی و پلوتونیومی ساخته شد.

 

اولین بمب اتمی

6 اوت سال 1945 در حالی که بیرون از ساختمانهای پروژه منهتن همه چیز برای یک زندگی صلح آمیز مهیا بود و کارگران شیفت شب هنوز به عقربه ها زل زده بودند آژیرها به صدا در می آید و اعلام می کند که پسر کوچک بر سر مردم هیروشیما رها شده است. ترومن می گوید این یک بمب اتمی است که در تاسیسات سری ارتش ساخته شده است و ما در یک قمار علمی تاریخی برده ایم!. کارگران از خوشحالی فریاد می کشند .آنها در ساخت اولین بمب اتمی سهیم بوده اند!

 

بمبی که بر سرمردم هیروشما و ناکازاکی افتاد هزاران هزار نفر کشته و زخمی بر جای گذاشت و آثار زیست محیطی آن پس از گذشت چندین دهه تا امروز از بین نرفته است. در حال حاضر دولت آمریکا در پروژه های مخفی دیگرو به مدد کارگرانی که از شنیدن سهم داشتن در ساخت یک سلاح کشتار جمعی هورا می کشند و ژنرالهای دیوانه بمب هایی با قدرت تخریب و کشتار افزون تری ساخته است و البته هیچ ناظر بین المللی اولین عامل استفاده از بمب هسته ای را علیه مردم بی دفاع تحت مراقبت و بازرسی قرار نمی دهد. اگر چه صاحب نظران معتقدند این عدم کنترل و نظارت بر کشورهایی چون آمریکا در آینده ممکن است به بهای گزافی علیه مردم همان کشور و کشورهای دیگر تمام شود زیرا دولتی که توانسته یک بار و با فشار یک دکمه دویست هزار نفر را یک جا بسوزاند به هیچ وجه برای بشریت دولت قابل اعتمادی نیست.

  www.tafrihy.com

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر این صورت می توانید از فرم تماس استفاده نمایید. نظراتی که حاوی الفاظ زشت ، تبلیغات ، سیاسی ، توهین آمیز ، اسپم و ... به اشخاص باشند ، منتشر نخواهند شد. برای پاسداشت زبان فارسی و احترام به کاربران ، فارسی تایپ نموده و از فینگلیش نویسی خودداری کنید.

چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

 چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

این چراغ خواب با داشتن طرح عروسکی و جنس نرم و لطیف می تونه اسباب بازی عالی برای کودک شما باشه. ۴ دکمه روی لاک، لاک پشت قرار داره که کار اون ها خاموش و روشن شدن چراغ، تغییر رنگ های چراغ ، کم و زیاد شدن نور و تغییر ملودیه. این دستگاه هم با سه عدد باتری قلمی کار می کنه.

خیلی از بچه ها بخاطر ترس از تاریکی، با اتاق خوابشون مشکل دارند و برای همین هر شب موقع خواب کلی اعصاب بزرگتر ها خورد می کنند تا بالاخره خوابشون ببره.

عملکرد ها: - تابش صدها ستاره و ماه بر روی دیوار در تنوع چهار رنگ تابش ( قرمز، نارنجی، سبز، آبی ) - پخش موزیک ملایم و زیبا مناسب برای خواب کودکان و نوزادان ( شامل 4 ملودی )

قيمت فقط : 63000 تـومان

kharid