مجله تفریحی | فال٬ عکس٬ اس ام اس
کیف آلوما والت اصل (Aluma Wallet)

dadaaaaa

کیف آلوما والت با شعار ((راه حلی برای یک مشکل بزرگ)) به بازار عرضه شده است! این کیف که از جنس آلومینیوم ساخته شده است، بسیار سبک و کوچک اما در عین حال فوق العاده جا دار می باشد.
با استفاده از آلوما والت میتوانید کارت های عابر بانک، کارت های شناسایی و همچنین اسکناس های خود را به راحتی هرچه تمام تر حمل کنید. از ویژگی های این کیف قابل شستشو و ضد ضربه بودن آن و همچنین مقاوم بودن آن در برابر نفوذ امواج و حفظ سلامت کارت سوخت و کارت بانکی شما می باشد که این مزایا باعث شده است آلوما ولت از سایر محصولات هم رده خود متمایز باشد.
قيمت شکسته شد! فقط : 19000 تـومان
15000 تومان
آفر ویژه: 12000 تومان!

kharid

شوهر خانه دار !

شوهر خانه دار !

بیشتر خانم‌ها از این وظیفه خانه داری بـه تنگ می‌آیند، به ویژه اگر شاغل هم باشـند و کارهای خانه شغل دوم آن ها بـه حساب آید! اما هر مشکلی راه حلی دارد.

تقسیم کارهای خانه در بسیاری خانواده‌های پرمشغله معنایی ندارد. بین کار، بچه‌ها و بیرون رفتن‌ها، کارهای خانه یکی از سخت‌ترین وظیفه‌هاست. وظیفه‌ای که اکثرا ً بـر گردن زن خانه می‌افتد. بعد از مدتی، بیشتر خانم‌ها از این وظیفه سنگین بـه تنگ می‌آیند، به ویژه اگر شاغل هم باشـند و کارهای خانه شغل دوم آن ها بـه حساب آید!

 

در ذیل بـه راه کارهای  موجود برای مشارکت اعضای خانواده بخصوص همسران اشاره شده است.
1. ببینید چه کارهایی باید انجام شود. از شستن لباس‌ها گرفته تـا بیرون بردن آشغال‌ها، لیستی از تمام کارهای هفتگی تهیه بکنید و یادداشت بکنید که هم‌حالا چه کسی هر یک از این کارها را انجام می‌دهد. لیست کـردن کارها قدم سخت اول برای شوهرتان را آسان می‌کند: حالا می‌داند چه کارهایی انجام نشده و می‌بایست انجام شود. علاوه بـر این، تشخیص دقیق کارها می‌تواند بـه هر دو شمـا کمک نماید کارهای خانه‌تان چیست.

2. کارها را بـه سه دسته ساده ، متوسط و سخت تقسیم بندی بکنید . هر کار را بـا توجه بـه میزان زمانی که می‌گیرد و میزان فعال بودن آن و این که چند زمان یکبار لازم است انجام شود درجه‌بندی بکنید . بعنـوان مثال، پاک کردن کف خانه می‌تواند یک کار بـا شدت متوسط باشد.

3. کمک بخواهید. اگر از او نخواهید، ممکن است اصلاً نداند که بـه کمک نیاز دارید و شمـا هم هیچزمان نمی‌فهمید که تـا چه میزان می‌تواند بـه شمـا کمک نماید . قراری بـا او بگذارید و در مورد کارهای خانه بـا او حرف بزنید. دقت بکنید که این قرار بهتر است بعد از یک روز مفرح باشد. تنها نباید یک باره ‌ای یا بعد از یک مشاجره این بحث را پیش بکشید. برای این که بتوانید توجه او را جلب بکنید ، یک شام خوشطعم بپزید و زمانی بچه‌ها خوابیدند موضوع را بـه بین بکشید.

4. بـا قدردانی از کارهایی که در خانه انجام می‌دهد شروع کنید. از کارهایی که حالا در خانه انجام می‌دهد یاد بکنید و بگویید چگونه بـا این کارها بـه خانواده کمک می‌کند. بعد بگویید چون احساس می‌کنید مسئولیت‌های بسیاری در خانه بـه گردن شمـا ست، رفیق دارید بیشتر در کارها کمکتان نماید .

• لیست کارها را بـه او نشان دهید تـا متوجه بسیاری تعداد کارها شود.

• بـه او نگویید که فکر می‌کنید ناعادلانه است که بیشتر کارها بـر عهده شمـا ست.این احتمال وجود دارد که هیچزمان فکر نمی‌کرده که تقسیم وظایف در خانه نامتوازن باشد. تنها بـه او بگویید کمک او باعث می‌شود سطح انرژی شمـا حفظ شده و زمان زیادتری برای دور هم بودن خانواده ایجاد خواهد شد.

5. از او بخواهید لیست تان را مرور نماید و کارهایی که فکر می‌کند می‌تواند انجام دهد را انتخاب نماید . می‌توانید کارهایی که نیاز بـه تجربه خیلی در کار خانه ندارد را خودتان بـه او معرفی بکنید مثل پاک کردن توالت‌ها و امثال آن.

 

6. چون هیچزمان این کارهای جدید را امتحان نکرده است، می‌توانید شیوه انجام کار را برای او توضیح دهید. اما بـه او نگویید تنها بـه همین صورت و سر یک ساعت معین است که می‌تواند آن کار را انجام دهد. درعوض برایش توضیح دهید که چگونه آن کار را انجام دهد و کدام شیوه بـه نظر شمـا راحت‌تر است. اگر دقیقاً از شیوه شمـا مصرف نکرد، سروصدا نکنید.

7. می‌توانید یک کار گروهی برای انجام کارها ترتیب دهید. یک ساعت در هفته را که هر دو شمـا کاری نداشته باشید اختصاص دهید بـه انجام کارهای خانه در کنار هم. صبح‌های جمعه می‌تواند زمان بهتر ی باشد چون هم زمان کافی دارید و هم خانه را برای هفته‌ای که در پیش است آماده می‌کنید.

• کارهای کوچک‌تر را هم بـه کارهای گروهی تبدیل بکنید . برای مثال ً شمـا آشپزی بکنید و او ظرف‌ها را برای غذا آماده نماید . شمـا زمین را جارو بکشید و او بعد از شمـا تی بکشد.

8. انعطاف‌پذیری داشته باشید و صبور باشید. تغییر عادت‌های قدیمی زمان می‌برد اما دلسرد نشوید، آنقدر ادامه دهید تـا این مسئله بـه صورت یک عادت در خانه‌تان درآید. تنها دقت بکنید که زمانی کاری را فراموش کرد، بسیار سروصدا نکنید، تنها بـا ملایمت بـه او توجه دهید.

• تنها بـه این دلیل که شوهرتان کاری را بـه صورت ایده آل انجام نمی‌دهد نباید جلو کار کـردن او را بگیرید. یادتان باشد که اگر بـه کمک زیادتری نیاز دارید، باید طریقه انجام کارها توسط او را بپذیرید.

• کارهایی مثل خالی کـردن سطل زباله، جمع کـردن لباس کثیف‌ها و تی کشیدن زمین را بـه شوهرتان بدهید. کارهایی که ممکن است آثار جبران‌ناپذیری بـر جا بگذارد مثل شستن لبا‌س‌ها را در ابتدای راه بـه او محول نکنید.

شوهر خانه دار

نکات
• اگر شمـا و شوهرتان ساعت‌های زیاد کار می‌کنید، ببینید آیا درآمد خانواده‌ در حدی  هست که بتوانید کسی را بـه طور هفتگی برای نظافت خانه استخدام بکنید . حتی اگر یکی از شمـا در خانه کار نماید ، استخدام کسی برای نظافت زندگی را بسیار برایتان راحت‌تر خواهد کرد. ابتدا ببینید چه کارهایی را می‌خواهید بـه خدمات نظافت واگذار بکنید و چه کارهایی را هنوز می‌توانید خودتان انجام دهید.

• بعضی از کارهای خانه را بـه بچه‌ها واگذار بکنید . بچه‌ها باید از همان سن کم انجام بعضی کارها را یاد بگیرند، پس می‌توانید از آنها بخواهید آیینه ‌ها را تمیز کنند، یا تخت‌شان را مرتب کنند. بـه تدریج اندازه کار آنها را رشد دهید تاجایی که دیگر بدون این که از آنها بخواهید، خودشان کارشان را انجام دهند.

• نظافت خانه را از قبل برنامه‌ریزی بکنید . ذهن و روحیه شوهرتان را برای کمک کـردن بـه شمـا در تمیزکاری خانه آماده بکنید . این کار را در کنار هم انجام دهید و دقت بکنید که این زمان باید زمان محدودی باشد که خانواده تمام ساعت بیکاری‌اش را بـه پاک کردن و نظافت نگذرانده باشد. هدف این است که شوهرتان را هم بـه کار بکشید. اگر کار خیلی باشد او دفعه دیگر بـه شمـا ملحق نخواهد شد. از کم شروع کنید تـا برای او شکـل عادت بگیرد.

• اگر همسرتان می‌خواهد، لیستی از کارهایی که بـه او اختصاص دارد را برایش فراهم بکنید تـا بداند کل هفته چه وظایفی بـر گردن اوست.

• اگر علاقه‌ای بـه کار کـردن در خانه ندارد، کارهای مربوط بـه بیرون مثل پاک کردن حیات، آب دادن بـه گل‌ها، خرید خانه و بردن و آوردن بچه‌ها را بـه او محول بکنید .

شوهر خانه دار
هشدارها :
• هیچ زمان با شوهرتان مثل یک بچه رفتار نکنید و برای او رئیس‌بازی درنیاورید. این تنها منجر بـه مشاجرات خیلی بین شمـا می‌شود و هیچ چیز را عوض نخواهد کرد. همین طور از گرفتن نقش قربانی بـه خود همچنین خودداری بکنید . اینکار باعث می‌شود تنها خودتان از داخل بسوزید و تمام هم تصور می‌کنند که بـه این وضعیت خود عادت کرده ‌اید.

• هیچ زمان موضوع کمک کـردن در کارهای خانه را در وسط مشاجرات و دعواهایتان بـه بین نکشید. در چنین مواقعی هیچزمان کمک و توجه ی که می‌خواهید را دریافت نخواهید کرد.

• هیچ زمان بعد از این که شوهرتان کاری را انجام داد، شمـا دوباره انجامش ندهید. اینکار او را دلسرد می‌کند.

• زمانی شوهرتان برای انجام بعضی کارها توافق کرده است اما آن کارها را انجام نمی‌دهد، غر نزنید و سر او فریاد نکشید. درعوض، از او بپرسید که هنوز رفیق دارد آن کار را انجام دهد یا نه و این که اگر انجام دهد واقعا از او ممنون خواهید بود.

• زنان و مردان تفاوت‌های بسیاری بـا هم دارند، پس از او توقع نداشته باشید که کارها را درست مثل خودتان انجام دهد.

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر این صورت می توانید از فرم تماس استفاده نمایید. نظراتی که حاوی الفاظ زشت ، تبلیغات ، سیاسی ، توهین آمیز ، اسپم و ... به اشخاص باشند ، منتشر نخواهند شد. برای پاسداشت زبان فارسی و احترام به کاربران ، فارسی تایپ نموده و از فینگلیش نویسی خودداری کنید.

چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

 چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

این چراغ خواب با داشتن طرح عروسکی و جنس نرم و لطیف می تونه اسباب بازی عالی برای کودک شما باشه. ۴ دکمه روی لاک، لاک پشت قرار داره که کار اون ها خاموش و روشن شدن چراغ، تغییر رنگ های چراغ ، کم و زیاد شدن نور و تغییر ملودیه. این دستگاه هم با سه عدد باتری قلمی کار می کنه.

خیلی از بچه ها بخاطر ترس از تاریکی، با اتاق خوابشون مشکل دارند و برای همین هر شب موقع خواب کلی اعصاب بزرگتر ها خورد می کنند تا بالاخره خوابشون ببره.

عملکرد ها: - تابش صدها ستاره و ماه بر روی دیوار در تنوع چهار رنگ تابش ( قرمز، نارنجی، سبز، آبی ) - پخش موزیک ملایم و زیبا مناسب برای خواب کودکان و نوزادان ( شامل 4 ملودی )

قيمت فقط : 63000 تـومان

kharid