مجله تفریحی | فال٬ عکس٬ اس ام اس
کیف آلوما والت اصل (Aluma Wallet)

dadaaaaa

کیف آلوما والت با شعار ((راه حلی برای یک مشکل بزرگ)) به بازار عرضه شده است! این کیف که از جنس آلومینیوم ساخته شده است، بسیار سبک و کوچک اما در عین حال فوق العاده جا دار می باشد.
با استفاده از آلوما والت میتوانید کارت های عابر بانک، کارت های شناسایی و همچنین اسکناس های خود را به راحتی هرچه تمام تر حمل کنید. از ویژگی های این کیف قابل شستشو و ضد ضربه بودن آن و همچنین مقاوم بودن آن در برابر نفوذ امواج و حفظ سلامت کارت سوخت و کارت بانکی شما می باشد که این مزایا باعث شده است آلوما ولت از سایر محصولات هم رده خود متمایز باشد.
قيمت شکسته شد! فقط : 19000 تـومان
15000 تومان
آفر ویژه: 12000 تومان!

kharid

ویرانه های بزرگ تاریخ کدامند؟+تصاویر

ویرانه های بزرگ تاریخ کدامند؟

در این مطلب در سایت تفریحی . کام نگاهی داریم به 12 ویرانه بزرگ و شکوهمند تاریخ امیدواریم از دیدن این مطلب جذاب لذت ببرید.

مِسا ورده – ایالت متحده

یکی از بزرگ ترین و زیباترین خرابه های معماری تاریخ در پارک ملی مسا ورده در کلورادو در آمریکا قرار دارد. این خرابه محل زندگی سرخپوست هایی بوده است که از 20 قوم مختلف در آن جا جمع شده  بودند. از جمله آن ها می توان به هوپی یا زونی اشاره کرد. این خرابه قدمت 700 ساله و 4 هزار آکر مساحت دارد. این دهکده زیبای سرخپوست ها راه باریکه و پلکان جالبی دارد و در آن می توانید بناهای جالبی همچون قصری که 150 اتاق دارد را تماشا کنید.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


آکروپلیس – یونان

آکروپلیس، خرابه باقی مانده از شهر قدیمی آتن در یونان است و پیشینه 2500 ساله دارد. این بنا روی یک تپه سنگی صاف در ارتفاع ۱۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. معبد پارتنون از جمله بنای بسیار جالب آکروپلیس است که در قرن پنجم میلادی برای احترام به آتنا خدای محافظ شهر ساخته شد. این معبد محل اقامت باکره ‌ها بوده است.


ماچو پیچو – پرو

رفتن و رسیدن به خرابه تاریخی ماچو پیچو که در واقع شهر سرخپوست های اینکا بوده است با استفاده از وسایل ترابری مدرن همچون قطار کاملا نامفهوم است. به همین دلیل، سالانه حدود 25 هزار نفر مستقیما و با پای پیاده چندین روز حدود 45 کیلومتر راه می روند تا به این خرابه زیبا برسند. این شهر برای یک قرن پیش است ولی دیدن تخته سنگ های بزرگی که در ساخت ساختمان های آن به کار رفته فکر آدم را به کار می گیرد که در آن روزها که جرثقیل و … نبوده آن ها چگونه چنین بناهایی ساخته اند!

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


آنکور – کامبوج

فقط جنگ یا بلایای طبیعی می توانند پایتخت امپراطور خمر را تخریب کنند. البته در حال حاضر، جنگل بیشتر فضای آن را تسخیر کرده است. معبد مشهور این پارک به نام آنکور وات یکی از بزرگ ترین مکان های مذهبی دنیا است. در این معبد بیش از 11 هزار مجسمه وجود دارد و پیشینه آن به 600 سال پیش می رسد.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


اهرام بزرگ ممفیس – مصر

در میان ویرانه های بزرگ تاریخ به هیچ وجه نمی توان نقش مصر و آثار باستانی اش را نادیده گرفت. از جمله باید به اهرام بزرگ مصر اشاره کرد که پنجره هایی به زمان های بسیار دور هستند و باعث می شوند تا انسان به 4 هزار سال قبل فکر کند. واقعا در آن زمان چه علمی وجود داشته است که چنین بناهایی ساخته شده اند. این اهرام در طول 80 سال و توسط 20 تا 30 هزار کارگر ساخته شده اند. البته در کنار آن ها مجسمه ابوالهل، گورهای جالب توجه و ویرانه های روستاهای قدیمی را نیز می تون مشاهده کرد. اهرام مصر جزو میراث جهانی یونسکو هستند و ممفیس نیز جزو آن به حساب می آید.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


تیکال – گواتمالا

بد نیست یک شب را در پارک ملی در تیکال سپری کنید. این شهر قدیمی مایاها بوده است که تا پیش از قرن دهم میلادی حدود 90 هزار مایا در آن ساکن بوده اند. اما پس از آن تخریب و به ویرانه تبدیل شد. هنگام طلوع آفتاب، پیش از باز شدن در برای بازدیدکنندگان، حتما از این پارک و شهر قدیمی دیدن کنید. از معابدی همچون معبد چهارم یا مار دوسر بالا بروید تا زیبایی هرم را از نزدیک شاهد باشید.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


پترا – اردن

پترا در اشعار قرن 19 میلادی به عنوان شهر قرمز و قدیمی نام برده شده است و که نیمی از آن روی صخره های سنگی قرمز ساخته شده است. عرب های نبتیه این شهر را در قرن 6 میلادی ساخته اند. ورودی این شهر باریک است و حدود 800 متر طول دارد و به زیبایی میان صخره های سنگی با ارتفاع حدود صد متر ساخته شده است. می توانید پیاده با سوار بر شتر یا الاغ از این شهر قدیمی دیدن کنید.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


کولوسئوم – ایتالیا

کولوسئوم یک استادیوم یا آمفی تئاتر بیضی ‌شکل در مرکز شهر رم در ایتالیا است. این آمفی‌تئاتر حدود پنجاه هزار ردیف‌ صندلی و ۸۰ در ورودی دارد. کولوسئوم در لغت یعنی «جایگاه بزرگ» و در سال های 70 میلادی پایه گذاری شده است. در این مجموعه، نبردهای خونین بر سر مرگ و زندگی گلادیاتورها یکی از سرگرمی‌های روزانه امپراطوران و اشرافیان بوده ‌است. زیر بنای این مجموعه حدود ۶ آکر است. در زیر آن نیز مجموعه ‌ای از اتاق ها و گذرگاه ها برای عبور حیوانات وحشی و سایر تدارکات لازم جهت راه اندازی و اجرای نمایش قرار دارند.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


پرسپولیس

همه ویرانه های بزرگ تاریخ دور و خارج از کشور نیستند. یکی از زیباترین آن ها در همین ایران و در شمال شرقی شیراز قرار دارد و آن را با نام پرسپولیس یا تخت جمشید می شناسیم. این شهر باستانی سال های سال پایتخت تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده ‌است. این شهر باستانی بنایی به نام تخت جمشید دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ بنا شده‌ است. تخت جمشید حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها به ویژه نوروز بوده است. در نخستین روز سال نو گروه‌ های بیشماری از کشورهای مختلف با پیشکش‌هایی متنوع در تخت جمشید جمع می ‌شدند و هدایای خود را به شاه پیشکش می‌کردند.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


پالمیرا – سوریه

پالمیرا حتی پس از 18 قرن همچنان هنگام طلوع و غروب خورشید خودنمایی می کند و سالانه افراد بسیاری از این زیبایی دیدن می کنند. پالمیرا یک شهر باستانی در کشور سوریه است و در استان حمص قرار دارد. این شهر در سال ۲۷۴ میلادی توسط اورلیانوس، امپراتور روم درجنگی با ملکه زنوبیا، ویران شد. این شهر را عروس کویر می نامیدند و اکنون مقصد گردشگری سوریه است.

ویرانه های بزرگ تاریخ

 


دیوار بزرگ چین

طولانی‌ ترین و بزرگ ترین سازه مهندسی جهان است. تاریخ ساخت دیوار چین به قرن ۹ قبل از میلاد باز می ‌گردد. تا سال ۲۲۱ قبل از میلاد، طول دیوار چین به ۵۰۰۰ کیلومتر می‌ رسید. در سلسله خان پس از سلسله چین طول دیوار به ۱۰ هزار کیلومتر رسید. در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، حکمرانان دوران مختلف به ساخت دیوار چین پرداختند. تا اینکه طول دیوار به ۵۰ هزار کیلومتر رسید. این میزان معادل گردش به دور کره زمین است. این ادعا که این دیوار تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل رویت می‌باشد، بارها تکذیب شده ‌است ولی هنوز مردم آن را باور دارند.

ویرانه های بزرگ تاریخ
بخش مطالب جالب و خواندنی تفریحی.کام

توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر این صورت می توانید از فرم تماس استفاده نمایید. نظراتی که حاوی الفاظ زشت ، تبلیغات ، سیاسی ، توهین آمیز ، اسپم و ... به اشخاص باشند ، منتشر نخواهند شد. برای پاسداشت زبان فارسی و احترام به کاربران ، فارسی تایپ نموده و از فینگلیش نویسی خودداری کنید.

چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

 چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت

این چراغ خواب با داشتن طرح عروسکی و جنس نرم و لطیف می تونه اسباب بازی عالی برای کودک شما باشه. ۴ دکمه روی لاک، لاک پشت قرار داره که کار اون ها خاموش و روشن شدن چراغ، تغییر رنگ های چراغ ، کم و زیاد شدن نور و تغییر ملودیه. این دستگاه هم با سه عدد باتری قلمی کار می کنه.

خیلی از بچه ها بخاطر ترس از تاریکی، با اتاق خوابشون مشکل دارند و برای همین هر شب موقع خواب کلی اعصاب بزرگتر ها خورد می کنند تا بالاخره خوابشون ببره.

عملکرد ها: - تابش صدها ستاره و ماه بر روی دیوار در تنوع چهار رنگ تابش ( قرمز، نارنجی، سبز، آبی ) - پخش موزیک ملایم و زیبا مناسب برای خواب کودکان و نوزادان ( شامل 4 ملودی )

قيمت فقط : 63000 تـومان

kharid